Ciepło promieniowania

CO TO jest ciepło promieniowania?

Ciepło promieniowania wytwarzane przez steatyt jest przyjemne i wydajne. Kominek Tulikivi wydziela ciepło równomiernie w całym pomieszczeniu, utrzymując przyjemne ciepło przez długi czas, nawet gdy ogień zgaśnie. Obejrzyj krótki film, aby dowiedzieć się, jaka jest różnica między ciepłem promieniowania a ciepłem konwekcyjnym!

Kominek Tulikivi nie spali powietrza, przez co stanie się suche i duszne; powietrze pozostanie świeże.

Ciepło promieniowania różni się znaczącą od ostrego ciepła konwekcyjnego z tradycyjnego pieca.

Ponieważ kominek Tulikivi nie rozgrzewa się do czerwoności, można się o niego oprzeć, albo dotknąć kamienia dłonią. Wielu osobom opalany drewnem kominek Tulikivi przywodzi na myśl nostalgiczne wspomnienia – tego doznania nie da się opisać słowami.

 

Delikatne ciepło promieniowania z kominka Tulikivi rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu i delikatnie ogrzewa przebywające w nim osoby i przedmioty. Ogrzewanie ciepłem promieniowania sprawia, że w pomieszczeniu nie panują skrajne temperatury, co zdarza się w przypadku pieców opalanych drewnem, a powietrze pozostaje świeże i łatwo się nim oddycha.
Ciepło konwekcyjne z tradycyjnego pieca opalanego drewnem unosi się do góry, a ciepło gromadzi się wokół pieca. Ciepło nie zostaje zachowane lecz ucieka przez komin.