Wielkość kominka

Ile razy dziennie chciałbyś podrzucać drewno do kominka? Poniższy wykres przedstawia porównanie między tradycyjnym kominkiem a kominkiem steatytowym Tulikivi. Przyjemne ciepło z kominka Tulikivi będzie stopniowo uwalniać się przez cały dzień.

Piec steatytowy o mniejszej masie zatrzymuje mniejszą ilość ciepła i stygnie szybciej niż duży piec. Większy piec magazynuje większą ilość energii, która stopniowo uwalnia się w pomieszczeniu, utrzymując w nim odpowiednią temperaturę przez długi czas. Jednak kominek Tulikivi zawsze będzie lepszy niż na przykład piec opalany drewnem, który wydziela ciepło tylko przez krótki czas.

Tulikivi_vs_Woodstove

 

W pierwszym przykładzie mały kominek Tulikivi osiąga szczytową chwilowa moc wydzielania ciepła (3 kW) po około 2 godzinach od rozpoczęcia grzania. Następnie, uwalnia 50% i 25% chwilowego uzysku ciepła odpowiednio po 8 i 14 godzinach od rozpoczęcia grzania.

W drugim przykładzie duży kominek Tulikivi osiąga szczytową chwilową moc wydzielania ciepła (3,6 kW) po około 6 godzinach od rozpoczęcia grzania. Następnie, uwalnia 50% i 25% chwilowego uzysku ciepła odpowiednio po 18 i 31 godzinach od rozpoczęcia grzania.