Steatyt

Steatyt posiada znakomitą zdolność utrzymania i przewodzenia ciepła, co sprawia, że jest to idealny materiał na konstrukcję kominka. Charakteryzuje się wysoką właściwą pojemnością cieplną, dzięki czemu steatyt uważa się za wyjątkowy, a zarazem niezwykle wydajny materiał na kominki.
Steatyt nagrzewa się stopniowo pod wpływem ciepła ognia, a następnie delikatnie ogrzewa pomieszczenie. Kominki Tulikivi wykorzystują podłączenie powietrza zewnętrznego wykorzystywanego do spalania, generowane ciepło to głównie ciepło promieniowania, które zapewnia przyjemną temperaturę, podczas gdy w większości pieców opalanych drewnem generowane jest ciepło konwekcyjne, które ucieka do góry; tak zazwyczaj dzieje się w przypadku ciepła konwekcyjnego w tradycyjnym źródle ogrzewania.
Wytwarza komfortowe ciepło, które rozchodzi się łagodnie i równomiernie w pomieszczeniu od steatytu, utrzymując temperaturę przez wiele godzin. Produkowane ciepło jest tak łagodne, że można dotknąć powierzchni steatytu nie parząc sobie palców.